ГЛУЗД

Пол Каланіті – молодий і талановитий американський нейрохірург, життя якого обірвала страшна недуга. Автор написав цю книгу як спробу розповісти про те, що переживають люди, коли чують невтішний вирок. Рак перевертає їхній світ, і йому абсолютно байдуже, що ти, наприклад, успішний нейрохірург з планами та мріями.

Пол Каланіті боровся за життя людей, але ніяк не очікував, що в його 36 років виявлять страшну хворобу! Рак легенів в четвертій стадії. Перша частина книги присвячена спогадам автора про його дитинство, студентські роки і роздуми про вибір професії. Це філософські міркування про те, в чому полягає сенс життя. Друга частина –  “знайомство” зі своїм діагнозом. Після важкої боротьби з раком хвороба відступає, Пол повертається до своєї лікарської практики, та згодом хвороба повернулася з новою силою, висмоктуючи життя з молодого чоловіка.

Дописувала книгу дружина Пола, тому процитую її зворушливі слова: «За кілька тижнів до його смерті, лежачи на ліжку вдома, я запитала в нього: “Ти можеш нормально дихати, коли моя голова лежить ось так в тебе на грудях?” Він відповів: “Я тільки так і вмію дихати”.

Історія зображує нам мужність та жагу до життя. Не кожен має таку силу, як головний герой. Книга надзвичайно корисна, її варто прочитати, щоб розуміти краще цінність життя.

Цікаві цитати:

  • може, й справді життя «миттєве», занадто коротке, щоб його розгледіти;
  • ми не знаємо, яких зусиль і мук вартує нам прийти в цей світ, але знаємо, що покинути його — нелегка справа;
  • надмірне власне страждання може зробити нас нечутливими до страждання інших;
  • але є такий час, такий гострий період, коли реалії життя перекреслюють весь накопичений досвід. І ніколи в житті ми не буваємо мудрішими, ніж власне в такі моменти.

Цікаві факти:

“Коли подих стає повітрям” – бестселер The New York Times та Amazon.com;

це автобіографічний твір, заснований на реальних фактах.

Наші партнери