ГЛУЗД

Наші Котики — як наголошують самі творці, неполіткоректний комедійний фільм про пригоди бійців АТО. Повна назва фільму “Наші котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану”. Однією з продюсерів фільму є Уляна Супрун

У прокаті від 30 січня 2020 року. Режисером виступив Володимир Тихий, якого ви можете знати за фільмом “Брама”, що вийшов 2018 року.

Події стрічки розгортаються 2014 року, на початку війни. Це трагікомічна історія пригод трьох бійців АТО, що трапляється з ними під час бойового чергування на “найглухішій” з усіх можливих позицій фронту. За основу взяли реальні розповіді бійців добробатів та ЗСУ.

Бюджет: 42 мільйони гривень.

А тепер про мої враження від стрічки. Скажу загалом:  я не в захваті. Та це не означає, що фільм поганий. Тому одразу попереджаю, що всі мої слова зараз  — це суб’єктивна думка, що не збігалась навіть із думкою людей, які сиділи зі мною в залі, і, мабуть, не збігатиметься ще з багатьма тих, які подивляться стрічку. Та все ж це мій канал, де я розказую свої враження, тому не буду брехати: мені було нуднувато. Поясню чому. Картина себе позиціонує як комедія про АТО — мені це вже мало сприймається, можливо, вам буде легше дивитись на це. Знаю, що військовослужбовці, які воювали, кажуть, що їм подобається, що без гумору на фронті ніяк, але мені щось не заходило. Але не тільки тому, що це комедія про війну, це ще й ду-у-уже фарсова комедія про війну. У ній є стільки перебільшень, що в один момент я просто перестав адекватно сприймати те, що відбувається. У будь-яку секунду персонажу Гріну може подзвонити президент, і він стане супергероєм, або в чистому полі троє солдатів з РПГ можуть знищити загін танків. Тому коли відбувалися якісь напружені моменти, мій мозок уже не реагував на них із позначкою “небезпека, турбуйся про персонажів”, а просто чілив і очікував, “а що ж зараз придумали сценаристи, щоб герої вийшли сухими з води”.  

Тепер щодо героїв: більшість із них були для мене дивними й нерозкритими повною мірою. Я не прокайфував від цих персонажів, актори впорались цілком нормально, тут претензій нема, але мене не зачепило, бо виглядало все, ніби незв’язаний набір сцен. 

Водночас мушу зазначити, що комедія тут наявна. Народ у залі реготав безперестанку. Я, своєю чергою, розумів, що це жарти, але вони зазвичай для мене були або передбачувані, або просто недотягнули до рівня, щоб я посміявся, як під час фільму “Мої думки тихі”. 

У принципі, якби я знав, що стрічка буде такою, я б не витрачав на це свої гроші в епоху такої великої конкуренції вже навіть між українськими стрічками. Я би краще сходив на “1917” або на “Джентельменів” від Гая Річі. 

Але погляньмо на фільм з іншого боку. Картина потрібна, і я радий, що такий фільм у нас з’явився. Війна  — це завжди погано, однозначно, та на війні теж не воюють роботи, це живі люди, які люблять жарти. І багато хто з тих людей, які повернулись з фронту, будуть раді побачити на екрані смішні ситуації, які їм знайомі й аж ніяк не знайомі, наприклад, мені, далекому від війни міленіалу, який намагається збільшити популярність українського ютуба. 

Також я дуже радий, що є ще одна проукраїнська картина з правильним пропагандистським посилом. Так, це пропаганда, але пропаганда — це не погано, якщо просувати правильні для нас ідеали. А я боюсь, що з новою головою Держкіно ми не матимемо більше подібних фільмів, тому радий, що маю змогу побачити “Наші котики” на екрані. А ще я радий, що в нас починають формуватись актори, які знімаються в декількох фільмах підряд, це вже натяк на формування інституту зірок, побачимо, як далі буде. Тому всі, хто хотів піти на “Котиків”,  — ідіть, складіть свою думку, напишіть це в коментах, я залюбки з вами обговорю різні деталі і нюанси фільму, як наприклад, написи на стіні Червоної площі в Москві “Ч/Ленін” та “Мочи Манту”. 

А ще в нас є патреон, було б супер, якби ви нас підтримали або просто скинули гроші на карточку для розвитку каналу. Також можете перейти до нас у фейсбук, там стільки новин, що потонути в них можна.  

Ну, і дуже хотів дізнатись вашу думку: хочете окреме відео про Оскар 2020? Чи будете дивитись московських всяких блогерів, як вони розбиратимуть найвідомішу кіноцеремонію? Якщо хочете від мене відос — пишіть у коментарі. Дякую всім за увагу. Очікуйте наступних зборів Загону Кіноманів.

Автор: Віталік Гордієнко

Отримувати сповіщення з новими матеріалами можна в нашому Telegram-каналі. Підписуйтеся і будьте в темі)

Наші партнери