ГЛУЗД

ХХІ століття… І якщо технічний прогрес невпинно летить до Марсу, то з природністю, з наближенням до своєї суті в людини відверта біда. Яку роль у цьому відіграє грудне вигодовування та як дати своїй дитині найкращий старт  —  читайте далі.

Лише кожна п’ята жінка в Україні годує дитину до 6-місячного віку

Непорозуміння починаються з перших хвилин життя. Болісні перейми, перший плач, і, здавалося б, усе найважче позаду. У цьому місці часто рожеві окуляри розбиваються об сувору реальність, бо новонароджене дитя потребує першого тілесного контакту, близькості. Дитина реалізовує його через смоктання материнських грудей. Якщо зірки правильно зійдуться, пологи пройдуть нормально, жінка відразу прийме себе в ролі мами, а дитина зможе нормально прикластися до грудей, є всі шанси, що подальша історія матиме хепіенд.

Згідно зі статистикою ЮНІСЕФ, лише кожна п’ята жінка в Україні годує дитину до 6-місячного віку. Їх стає менше, коли дітям виповнюється рік, а до рекомендованих ВООЗом 2-х років годують лише одиниці.

Чому все так?

Жінки не готуються до материнства, не вивчають інформації про вагітність, пологи, природне батьківство, хоча ми живемо в унікальний час, коли є широкий доступ до адекватних джерел інформації (інтернет, книжки, консультанти з грудного вигодовування).

Успіх грудного вигодовування безпосередньо залежить від оточення новоспеченої мами. З підтримкою і вірою у свої сили можна гори звернути, не те що дитину грудьми годувати. Натомість критика від близьких людей, міфи, недружнє, повне осудження суспільство, маркетинг роблять свою чорну справу.

Практично кожна жінка в різних ролях чи ситуаціях зустрічалася з переконанням про те, що не завжди мама може вигодувати дитину молоком, що нібито існує особлива порода немолочних жінок. Лише правда в тому, що жінки — не корови, вони не повинні демонструвати певні рівні надоїв молока. Природою жінці закладено мати змогу виробляти таку кількість молока, яка потрібна для її маляти. Упускаю тут 1 % жінок, які справді через порушення гормональної системи не може задовольнити потребу дитини в молоці перші 6 місяців, але і тут не все втрачено. Якою б не була проблема при грудному вигодовуванні, у її вирішенні основну роль відіграє бажання жінки годувати. Якщо його немає, то нічого не вийде. Це правило можна сміливо нашаровувати на життя загалом.

Мій секрет тривалого вигодовування

Мій “стаж” грудного вигодовування — понад 7 років. За цей час я народила і вигодувала трьох дітей. Для мене годування грудьми — це основа основ. Я даю дитині міцний фундамент здоров’я не лише фізичного, а й морального. Яким би високим не був рівень діджиталізації, наукових досягнень, психологія людини просунулася недалеко від часів, коли ми на мамонтів полювали. Дитина зростає щасливою і повноцінною особистістю, якщо змалку отримала неоціненний досвід близькості з матір’ю. Цього значно легше досягти, годуючи дитину грудьми, бо тоді вона буде поруч з мамою, часто на руках, в емоційному контакті. Перші роки життя людини надважливі. Вони відіграють основну роль у творенні майбутнього, будують внутрішній стержень, що допоможе людині тримати хребет рівно у вирі життєвих негараздів. Можливо, десь я перебільшую, але віра у свої переконання дає мені сили годувати дітей доволі довго. Це мій секрет успішного тривалого досвіду.

Потрібно розуміти, що не все завжди йде гладко. Часом годування грудьми дається складно і боляче. Це все частина шляху, який потрібно приймати, долати й насолоджуватися. Усе має своє завершення, і діти не назавжди будуть коло грудей. Розуміючи, що життя тут і тепер, я намагаюся дати максимум дітям та собі. Життя кольорове й повне щастя, коли в ньому є місце любові, близькості, довірі, прийняттю в стосунках з найближчими, а грудне вигодовування — це чарівний ключик, який допомагає нам ставати щасливішими.

Текст та фото: Оксана Ткачук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери