ГЛУЗД

Коломийські реалії та історія, яка трапилася, просто змушують мене відновити “Записки рудої редакторки”. Наша редакція знає, що треба вміти визнавати помилки, і нам це неважко робити, це частина наших цінностей, але Глузд ніколи раніше не фігурував в історіях, які б цього потребували. 

Наша редакція потрапила у, м’яко кажучи, неприємну історію. Журналістка Ірина Блаженко, яка працює в Глузді майже півтора року і написала безліч цікавих змістовних історій, узяла в опрацювання цикл текстів з назвою “Очима не коломиянки”. Згідно з редакційним планом, вона мала записати репортаж з екскурсії Коломиєю, Музеєм Писанкового розпису, Музеєм Гуцульщини та Покуття та Музеєм історії міста Коломиї. Іра вже відвідала два музеї і працює з текстами, але кому сьогодні це цікаво, коли довкола першого матеріалу розгорілася палка дискусія. 

У тексті були історичні неточності, тому ми прибрали матеріал із сайту і працюємо над цією темою. Але тут надважливо зазначити: що в цих текстах журналістка виступає в ролі туристки, яка ще нічого не знає про місто і знайомиться з ним. Експертами є екскурсоводи, які організовують їй це знайомство.

Однак ми припустилися не тільки фактажної помилки, а й помилки в комунікації, бо взяли участь у палкій дискусії в коментарях під дописом місцевого краєзнавця Миколи Савчука. Хейтерський напад, який здійнявся в коментарях, був неочікуваним і дуже неприємним. 

Погодьтеся, що журналістці, яка сумлінно виконує свою роботу і приїхала в місто, щоб зробити про нього цікавий репортаж, познайомитися з Коломиєю та познайомити з нею читачів, боляче читати про те, що вона без мізків, а Глузд безглуздий. 

Ми вирішили звернутися в музей, як тільки Іра приїде в Коломию, але музей мав свою стратегію та із зауваженнями щодо нашого матеріалу звернувся в іншу редакцію, що продовжило потік брудних коментарів у наш бік.

Як редакторка скажу, що я на місці тієї редакції відмовилася б публікувати матеріал з даними від музею з однієї очевидної причини — “не ми припустилися помилки, чому ви із цим запитом звертаєтеся до нас?”. Так, мабуть, зробило б будь-яке незалежне та незаангажоване медіа, але тут питання якраз у незалежності та незаангажованості.

Уроки, які ми винесли:

  • оперативніше реагувати на запити та зауваження
  • не вмикати емоцій
  • не очікувати, що коли ми спіткаємося, хтось згадає про хороше, що ми вже зробили.

Ми залишаємося на хвилі здорового глузду і продовжуємо працювати для вас з любов’ю та змістом.

Дизайнерка: Яна Букреєва

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери