ГЛУЗД

Благодійний фонд Konyk_help офіційно зареєстровано 2 лютого два роки тому. Спочатку це була організація найближчих друзів Андрія Коника, які вирішили зібрати 2,5 млн грн для операції Андрія, тим самим поставили собі за ціль врятувати його життя.

Першим заходом благодійної організації Konyk_help був аукціон у Коломиї, далі вони влаштовували різноманітні заходи у Івано-Франківську та Львові. З часом Андрій став на чергу для операції за кордон, але за два дні у нього стався рецидив –  і його не стало. Після того всі люди, яких об’єднало бажання врятувати життя хлопця, вирішили працювати в пам’ять про Андрія і далі допомагати тим, хто цього дійсно потребує.

Назар Тодорів є директором благодійного фонду Konyk_help. Раніше він працював у багатьох сферах, але коли дізнався про хворобу близького друга, усвідомив, що найголовніше – це здоров’я рідних людей, а не матеріальні цінності.

Після смерті Андрія організація вирішила продовжити благодійну діяльність та, окрім ряду невеликих заходів, реалізували декілька проектів, серед яких “Кошик Допомоги”, “Соціальний візит” та “Коломийська Академія Розвитку”. Уже два місяці в тестовому режимі працює проект для дітей, у яких є проблеми з поставою. Незабаром буде офіційне відкриття лікувального центру для дітей із цими вадами.

Основний спосіб фінансування – це гранти, а також проект “Свідомий бізнес”. Він об’єднує місцевих підприємців, котрі кожного місяця жертвують певну незмінну суму на благодійність, а потім спільно вирішують, на які потреби витратити гроші. За ці кошти встановили витяжку в сиротинці Святого Миколая, їздили з дітьми, які мають діагноз  ДЦП, у дельфінарій, встановили меблі для їдальні центру, де проживають безхатченки, допомогли геріатричному пансіонату із закупівлею підгузок.

Зараз у Konyk_help є декілька волонтерських осередків по Україні. Коли з’являються нові ідеї, то спочатку БФ реалізовує проект у Коломиї (оскільки місто менше) і, якщо у Коломиї ідея приживається та успішно реалізовується, далі відбувається запуск цього проекту у Львові та в Івано-Франківську. У коломийському фонді близько 30 людей, причому 10 з них працюють постійно, а інші мають свій напрям роботи і в разі  потреби підключаються до потрібної роботи.

Під час запуску різноманітних благодійних проектів Назар відмітив такі плюси Коломиї:

+ тут є багато молодих, креативних, творчих людей, які генерують ідеї для діяльності фонду;

+ через те, що місто маленьке, підприємці, як одна сім’я, серед них є багато свідомих, які готові об’єднуватися і допомагати один одному та людям, які цього потребують.

На жаль, не завжди творити добро було просто і легко, це траплялося через такі мінуси:

активна молодь виїжджає за кордон, а ті волонтери, які є студентами, зазвичай навчаються у більших містах та бувають у Коломиї тільки на  вихідних. Нам потрібна їхня присутність тут. Тому мінусом є те, що не вистачає активної молоді на місці.

у маленькому місті люди втомлюються часто жертвувати кошти (мова зараз про скриньки) та чути про чужі проблеми.

Назар Тодорів переконаний: “Коли маленька крапля об’єднує навколо себе багато людей, вона може зробити велику зливу. Наша ціль – об’єднувати людей заради великих добрих справ. Для цього важливі ваші цінності та  наміри”.

Фото: Архів Konyk Help

Наші партнери