ГЛУЗД

8 квітня росіяни завдали ракетного удару по вокзалу Краматорська. 11-річна Яна залишилася без обох ніг, її мати, Наталія Степаненко, теж втратила ногу. Останнім часом різні телеграм-канали публікують повідомлення про збір коштів для цієї сім’ї — аферисти взялися спекулювати емоціями українців.

“Благаю люди, допоможіть. Я зі своєю донькою Яною і сином Ярославом були на вокзалі в Краматорську, коли пролунали вибухи. В результаті моя донька залишилась без двух кінцівок, я без однієї, на щастя синок вцілів і тепер доглядає за нами обома. Потрібні кошти, яких просто немає. НА КОЛІНІ БЛАГАЮ, ДОПОМОЖІТЬ”, — таке повідомлення активно поширювали  спершу від імені Наталії, потім Олени. 

Я вирішила перевірити цю інформацію. 

10 травня Андрій Садовий на своїй фейсбук-сторінці опублікував допис:

“Сім’я постраждала під час ракетного обстрілу вокзалу в Краматорську. Жінка з дочкою втратили ноги. Зараз вони під опікою нашої львівської лікарні. Але вже скоро відправляться на протезування в Америку”.

Про постраждалих пише й Перше медичне об’єднання Львова:

“Він подорослішав тієї миті, коли російська ракета прилетіла на вокзал Краматорська. Сестра-близнючка і мама, які були на пероні, лишилися ніг: дівчинка — обох, жінка — однієї. І 11-річний Ярослав тепер їх доглядає. Навіть сам ходить в магазин поряд з лікарнею”. 

Послиня України в США Оксана Маркарова повідомила на своїй фейсбук-сторінці:

“Нарешті родина Степаненків — сестричка з братиком Яна і Ярослав та їх мама Наталія вже у Вашингтоні. Сім’я постраждала внаслідок удару рашистів по залізничному вокзалу в Краматорську 8 квітня — Яночка та її мама отримали тяжкі поранення.

Зусиллями команди Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США і Ukraine House та за логістичної підтримки Посольства України в Польщі вдалося об’єднати роботу державних органів, благодійних установ і приватних благодійників, задля протезування мами Наталії та маленької Яни у Сан-Дієго, після чого на них чекатиме реабілітація”. 

У фейсбуці я знайшла Наталію Степаненко і запитала, чи це дійсно вона просить про допомогу. Жінка відповіла, що її історією спекулюють шахраї, і це вже неодноразовий випадок. 

Також натрапила на публікацію закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 18 Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області:

“Обережно! Шахраї! Збір на підтримку родини Степаненко ЗАКРИТО! Сім’я зараз на реабілітації у США”.

Прикріплено скрін повідомлення від родички Наталії Степаненко.

Як бачимо, текст повідомлення та фото однакові, змінюють лише імена шахраїв та номери банківських карток. Пам’ятай: аферисти можуть використовувати реальні події, історії людей, їхні фото, щоб нажитися. 

Для тих, хто хоче підтримати Наталію, надаємо справжні реквізити:

5167 8032 1945 8374 — Степаненко Наталія Петрівна.

Журналістка: Юлія Варчук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери