ГЛУЗД

Назар Кірик — львів’янин, упродовж 9 років пластує, є випускником Української академії лідерства. З 16 років біг став невіддільною частиною його життя. Тепер хлопець займається біговим волонтерством — збирає гроші на дрон для ЗСУ. 

Раптова любов до бігу

Одного разу на пластових змаганнях зайняв перше місце на дистанції 10 кілометрів, потім були змагання на пластовому таборі, і так біг став моєю звичкою. Спочатку я не ставив мети, а сприймав цей вид спорту як форму саморефлексії. Потім таки захотів розвиватися і почав бити власні рекорди. Після першого марафону (42,2 км — ред.) я розслабився: досягнув якоїсь вершини, то навіщо рухатися далі? Згодом почав дивитися блогера Андрія Оністрата, і він змотивував мене розвиватися далі, ще й середовище УАЛу та Пласту постійно тримало в тонусі. Тепер я бігаю щодня і досягаю нових результатів. Маю мету — пробігти найближчим часом Ironman (серія щорічних змагань, один з різновидів триатлону — ред.).

Власний рекорд і хороша справа для України

Того року, після випуску з Академії, раз на тиждень я бігав півмарафон. Це вже була моя планка, і тоді навіть не думав, що десь через рік щодня впродовж місяця бігтиму півмарафони (21,1 км — ред.). Мене змотивував цьогорічний випускник Української академії лідерства Данило Заяць, який бігав півмарафони майже весь місяць і пробіг більше за мене (взимку я мав схожий челендж на два тижні). Також отримав пропозицію долучитися до благодійного забігу, після якого почав думати, що можу реалізувати схожу волонтерську ініціативу, так поб’ю власний рекорд і зроблю хорошу справу для України.      

Я біжу, а люди підтримують мене донатами. Так мотивують продовжувати і наближають до успішного завершення збору, про який я оголосив у соцмережах. 

Збираю гроші на дрон Autel EVO II Dual, а львівський осередок Пласту купить його і віддасть військовим. Ціна приладу — 260 тисяч гривень, наразі ми зібрали 42 тисячі. Підтримати ініціативу та задонатити можна на картку: 5375411202212580 (Кірик Назар). Щоб привернути більше уваги, намагаюся креативити, шукати нові локації, думаю над розіграшами та залученням цікавих людей до пробіжок (уже біг з головою найбільшого осередку Пласту у Львові).

Найскладнішою є емоційна складова: перший і другий день ще легко, а далі звикаю і стає нудно повторювати довгу дистанцію. Зранку виділяю до двох-трьох годин: це — як довга медитація, але замість того, щоб сидіти, я біжу.  

У п’ятницю, 15 липня, о 19:00, організовуємо спільну пробіжку в Стрийському парку у Львові. Щоб долучитися, потрібно зробити благодійний внесок, щонайменше 100 гривень. На подію можна зареєструватися за посиланням. 

Журналістка: Каміла Чернєцова

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери