ГЛУЗД

Знайомтесь, це Ханна. Їй 24, вона з Каліфорнії. Зараз живе в Україні, уже два роки її домівкою є Коломия. Цікаво чому вона тут? Розповідаю. 

Ханна – американська волонтерка Корпусу Миру в Україні. Працює вчителькою в Коломийській гімназії, а щосереди проводить English Speaking Club для всіх охочих. 

ЧОМУ ТИ СТАЛА ВОЛОНТЕРКОЮ?

“Волонтерство в Америці є звичною справою, але я дуже хотіла поїхати у Європу, тому вибрала Україну. Про неї я майже нічого не знала, окрім того, що тут війна, тож мені було цікаво дізнатись більше”.

За два роки перебування тут вона встигла побувати в різних куточках України: Києві, Львові, Одесі, Тернополі, Чернівцях, Миколаєві, Франківську, а в Житомирі навіть жила 3 місяці. Розповідає, що своїм американським друзям дуже хоче показати столицю та Карпати. 

“А ще я б обов’язково пригостила їх варениками із сиром, баношем та варениками з вишнею. Це мої улюблені українські страви”.

За словами американки, кожна частина України інша, по-своєму унікальна традиціями і звичаями. Оскільки живе вона зараз у західній частині України, то розповідає, що для неї було несподіванкою те, як сильно ми віримо в забобони.

“Я злюся, коли, наприклад, знайомі кажуть мені пересісти за іншу частину столу, бо якщо сидіти на куті, то 7 років не вийду заміж”.

Ще Ханні смішно з реакції людей, коли вона взимку йде вулицею з морозивом у руці. Вона ловить на собі багато здивованих поглядів. 

Але загалом дівчина каже, що любить західну частину України за краєвиди, різноманітність культур та те, що ми розмовляємо лише українською. 

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • Ханна дуже добре знає українську мову й може вільно нею спілкуватись, та  все ж розмовляє англійською, бо так зручніше. Їй дуже подобається викладати в Коломийській гімназії.

«Мій звичайний день складається з того, що я йду в школу, а потім, якщо мені не треба готувати якісь проєкти, я просто відпочиваю з друзями».

  • Деякі друзі-українці Ханни подейкують, що насправді дівчина має українське коріння, просто шифрується, і у своїх колах називають її Ганусею (усе через її майже ідеальну українську).

РІЗНИЦЯ ОСВІТ КРІЗЬ КОРДОНИ

«Американська школа – сучасна, а українська – унікальна: У вас гарні будівлі, класи пофарбовані різними кольорами. В Америці все просто: сірі килими і білі стіни. Також мені дуже сподобалося, що у вас у школі рідніші стосунки між учителем і учнем, класи більш згуртовані. У нас такого немає».

УКРАЇНО, Я ЗАЛИШАЮСЯ

Недавно Ханна вирішила на рік продовжити своє перебування в Україні:

«Мені подобається моє життя зараз. Тут я знайшла хороших друзів, і американців, і українців, а про таку люб’язну хост-сім’ю ( сім’я, в якої живе волонтерка – ред.) можна було лише мріяти. Я зробила багато в різних проєктах і ще багато заплановано, тому мені шкода це все залишати. Тут я відчуваю, що реалізовую себе».

П’ЯТЬ ПІДСУМКІВ УКРАЇНСЬКОЇ АМЕРИКАНКИ

  1. Не можна вірити розкладу маршруток: вони завжди запізнюються.
  2. Українці завжди тобі допоможуть, не залишать у біді і дадуть гарну пораду.
  3. Кожен має хоч раз побувати в бані (лазні).
  4. Спробувати булочки, бо тут вони з різними начинками (в Америці булочки з начинкою знайти складно).
  5. Обов’язково піти в гори.

Журналістка: Ярина Ганущак

Фото: Оксана Санагурська

Отримувати сповіщення із новими матеріалами можна у нашому Telegram-каналі. Підписуйтеся і будьте в темі)

Наші партнери