Театр жінки “Соломія” працює більше дев’яти місяців. Упродовж цього часу колективу вдалося випустити три прем’єри і одну дитячу казку. Зараз актори активно працюють одразу над чотирма постановками. Усі вистави пов’язані з долею жінки.
Мар’яна Кодіна-Іванович – керівниця театру жінки “Соломія”. Раніше вона працювала в Коломийському академічному обласному українському драматичному театрі ім. І. Озаркевича. Мар’яна тривалий час виношувала ідею створення театру жінки – і 26 травня театр презентували романтичною імпрезою “Що таке жінка?” Це музична вистава на вірші Тетяни Іванович, був і вірш Ліни Костенко. Музику до вистави написала Мар’яна.
Основний акторський склад на всі вистави: сім дівчат і семеро хлопців. Більша частина з них – професійні актори, деякі мають освіту режисера, є також такі, хто хотів вступити до театрального вищого навчального закладу, і тепер мають змогу навчатися акторському мистецтву одразу на практиці.
“Жінки є різні: лагідні, люб’язні, щасливі і за характером, і за темпераментом, і за долею. І завжди поруч них є чоловік. Адже без чоловіка жінка не може відкритися повністю”, – ділиться Мар’яна.
Минулого року театральна трупа відвідала Чернівці, Снятин, Калуш, Сторожинець, Яремче та Надвірну. До виступів у чужих містах актори театру готувалися із острахом, бо виступати в іншому місті, де їх ніхто не знає, – це завжди виклик. За словами Кодіної, гастролі пройшли успішно.
У грудні театр “Соломія” запустив проект “Сцена літературного театру”. Актори беруть до читок п’єси українських драматургів і переглядати їх залучають в основному студентів. У такому форматі глядач бачить виставу по-іншому: вона не захована за декораціями чи костюмами, і це дає змогу краще розібрати персонажів, глядачі озвучують свої думки та подають ідеї.
Під час запуску нового театру у Коломиї пані Мар’яна зіштовхнулася з такими перевагами рідного міста:
+ Коломия дуже мистецька. Зараз тут є п’ять діючих театрів, кожен має свою специфіку роботи та індивідуальні підходи. Не зважаючи на це, коломияни активно відвідують вистави кожного театру;
+ багато молоді залучаються як в ролі глядачів, так і акторів;
+ молоді люди, які щойно закінчили навчання у навчальних театральних закладах прагнуть ”бути в професії”. Багато енергії, бажання, амбіцій – чудовий ”матеріал” для творення ТЕАТРУ.
За словами Мар’яни, недолік лише один:
– Небажання працювати в рідному місті.
Журналіста: Ольга Воробець
Фото: Оксана Санагурська