ГЛУЗД

Сніжана Бурденюк — випускниця та менторка програми Української Волонтерської Служби, колишня менторка Креативної міжнародної дитячої школи в Києві, випускниця Української академії лідерства. Після широкомасштабного вторгнення дівчина разом з подругою заснувала проєкт СпівДія заради дітей. За пів року до нього долучилося вже 23 регіональні представництва. 

  Співдіяти заради перемоги

Волонтерське об’єднання СпівДія не виникло штучно, а на потреби людей і для людей. Спершу ми зосереджувалися на гуманітарній допомозі, але згодом почали з’являтися й проєктні напрями: СпівДія Шелтер (шукаємо людям місця, де вони можуть проживати, підтримуємо матеріально шелтери, які вже функціонують), СпівДія Юридична допомога (тільки онлайн), СпівДія Психологи (працюють і онлайн, і офлайн), СпівДія Підприємці (надаємо мінігранти на започаткування або відновлення бізнесу), СпівДія Працевлаштування (консультуємо людей щодо їхнього кар’єрного зростання або допомагаємо знайти роботу, написати резюме), Співдія заради дітей (неформальна освіта для дітей). 

Наша місія — співдіяти заради перемоги, людина для людини. Проєкт унікальний, бо вперше в Україні влада, волонтери і бізнес об’єдналися, щоб підтримувати одне одного, й основне якісно. Наш проєкт — це системний супровід, а не одна консультація юриста чи психолога. 

Хаотичний менеджмент 

4 березня ввечері з’явилася ідея проєкту СпівДія заради дітей. Ми з подругою почали втілювати проєкт: за тиждень зібрали команду із шести регіональних представників, створили форму для волонтерів-освітян та батьків, чиї діти могли до нас завітати. 14 березня провели перші заняття з дітьми в Чернівцях, Тернополі, Львові, Івано-Франківську та Рівному.

Тепер над проєктом працює 110 людей, попереду відкриття ще семи груп. У нас вони двох типів: стаціонарні (заняття відбуваються на базі молодіжних центрів, які ми облаштовуємо) і мобільні (з дітьми займаються в шелтерах, прихистках та школах, локація постійно інша).  

Я є засновницею проєкту і керівницею мобільних груп: шукаю нові команди, забезпечую їх життєдіяльність, організовую збірки, допомагаю із закупівлями. Назвала б це хаотичним менеджментом.

   Психоемоційна підтримка дітей

Не бачу аналогів проєкту СпівДія заради дітей в Україні: ми оновлюємо програму кожні два тижні і сфокусували її на психоемоційній підтримці дітей протягом тривалого часу. Вони відвідують заняття двічі на тиждень, кожне триває до трьох годин і поділене на три блоки (творчість, STEM, активність). Працюємо з дітьми від 5 до 12 років, ділимо їх на групи за віковим показником. Майже всі наші заняття відбуваються в молодіжних хабах, тож коли батьки приводять своїх дітей на заняття, мають змогу безкоштовно проконсультуватися з психологом чи отримати гуманітарну допомогу. 

СпівДія заради дітей працює від понеділка до п’ятниці. У п’ятницю день відкритих майстеркласів. Туди запрошуємо діточок, які не ходять на заняття. Восени графіки роботи залежатимуть від особливостей навчального процесу. 

Щоб стати волонтером або зареєструватися на заняття, потрібно знайти посилання в інстаграмі або телеграмі. Також на сайті СпівДія є посилання на всі наші проєкти. 

    Спокійні батьки — спокійні діти

Зараз діти потребують соціалізації. Коли ми мусили скасувати заняття на період 23–25 серпня заради безпеки, то вони дуже засмутились, адже це був чи не єдиний спосіб комунікації з однолітками. 

Надаємо змогу батькам трохи переключитися, відпочити та приділити час собі, поки ми займаємося з дітьми, адже спокійні батьки — спокійні діти. Вони зчитують емоції та енергію дорослих і є їхнім дзеркалом. Також було б дуже добре проводити психологічне навчання та рефлексії для вчителів, щоб вони були спокійними й могли дарувати спокій дітям у школі. 

Журналістка: Каміла Чернєцова

Фото: архів СпівДія

Наші партнери