ГЛУЗД

У селі Соколівка Косівського району Соломія та Денис із сусідськими дітьми уже тиждень волонтерять біля свого будинку. 

“Повертайтеся до нас з прапором”

“Слава Україні” — так діти зустрічають водіїв на нещодавно створеному блокпості.

«Моя Соломія хотіла вийти ще минулої неділі, але я не мала часу. Тоді в середу, десь біля 16 години дитина сказала: “Все, я виходжу. Ми виносимо парасольку. Давай мені прапори”. Я кажу: “То вже вечір. Давай завтра”. А вона: “Нє, ти мені вже в понеділок, вівторок так казала. Якщо ми сьогодні не почнемо, ти завтра так далі скажеш”. Так діти десь до 8 вечора назбирали 4–5 тисяч гривень», — розповідає мати дівчинки.

Наступного ранку, побачивши, що її діти горять ідеєю волонтерства, пані Леся напекла солодощів. Соломія та Денис були неабияк задоволені.

“Першого дня я сама пекла смаколики, а другого ще дві мами. Сьогодні наш сусід принесе варення і мед”, — ділиться жінка.

До волонтерства на блокпості щоденно долучаються й інші діти.

“Люди їм дають великі суми: і 500, і 700, і 1000, і є одна купюра 50€”, — розповідає мама.

Дуже багато військових зупиняються і роблять фото з дітьми, вони натомість дарують їм прапори, які шиє мама Соломії та Дениса. Діти кажуть: “Ми вам даруємо, коли закінчиться війна, повертайтеся до нас з прапором”.

“Думаю, що війна закінчиться на Новий рік”

Бувало, що діти стояли на блокпості від ранку і до сутінків. 

“Вони завжди щось придумують, кожного дня нова ідея. До прикладу, вчора притягнули колонку і ввімкнули музику”, — розповідає мама Соломії та Дениса.

За словами жінки, у перші дні діти не йшли навіть їсти. Їм приносили їжу туди.

“Ми віримо в перемогу, бо наш тато воює. Дуже хочемо, щоб він приїхав додому і ніколи не їхав, щоб жив кожен день з нами. Ми точно переможемо. Треба дуже молитися і вірити в це. Думаю, що війна закінчиться на Новий рік”, — ділиться Соломія.

Зустріч з Притулою

Зароблені кошти діти хочуть віддати у фонд Сергія Притули, зустрівшись з ним особисто. 

“Хочемо віддати гроші Притулі, бо він розумний і нам усім дуже допомагає. Сергій Притула дуже зайнятий, але ми будемо збирати гроші якнайдовше. Можливо, він приїде і ми йому їх віддамо. Це наша мрія”, — ділиться потаємним волонтерка.

Діти планують збирати кошти до вересня. Коли розпочнеться навчання, вони волонтеритимуть після занять.

Усім військовим волонтерка Соломія бажає повернутися додому живими і  мріє, щоб у кожному домі був синьо-жовтий прапор.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотограф: Саша Рожко

Наші партнери