ГЛУЗД

Від 5 років юний франківець Данило Моісеєв шиє різні вироби. Тепер хлопець допомагає ЗСУ, створюючи екоторбинки.

Допомога шиттям

Карате, скелелазіння, приготування їжі, випікання, пошиття — і це ще не весь список захоплень 9-річного хлопця, родом з Івано-Франківська. Ще в 5 років шити його навчила бабуся Анна. Він сідав їй на коліна і зшивав частини тканин. Якось хлопець навіть пошив татові чохол на телефон. 

“Я бачив у новинах, як діти з багатьох українських міст щось роблять і заробляють цим кошти для наших воїнів. Мені теж захотілося щось для них зробити”, — каже Данило Моісеєв.

Місяць тому хлопець пішов до бабусі в гості і знову почав щось шити. Вона його запитала: “Данило, що ти там шиєш?”. Той відповів: “Та якусь торбинку”. Бабуся продовжила: “Давай будемо шити щось серйозне”. Так хлопець подав ідею шити екоторбинки, продавати їх, а кошти передавати для ЗСУ. 

Мама Данила Галина Моісеєва написала у фейсбуці про його волонтерство. Так знайшли перших клієнтів.

У родині Моісеєвих любить шити бабуся, хресна й тато, проте це не є їхньою професійною діяльністю.

Мама хлопця ділиться: “1 вересня, після уроків, син побіг до бабусі, і вони шили екоторбинки до 8 години вечора”.

“Перемога в цій війні — це справа кожного з нас”

За два тижні волонтер Данило Моісеєв назбирав понад 4000 гривень, 3500 передав волонтерам на купівлю теплих шкарпеток для військових. Екоторбинка коштує 25 гривень, але суми давали різні: хтось 100, хтось 500. 

“Даня з бабусею планував продавати на вулиці, але поки що є чимало онлайн-замовлень. До прикладу, франківська волонтерка взяла 25 торбинок на ярмарок у Чехію, там одразу продали й купили необхідне для військових”, — розповідає Галина Моісеєва.

Данило має власну машинку і на ній шиє. Людей дивує і зворушує, що 9-річна дитина цим займається, ще й після уроків, адже не кожен дорослий так робить. 

“Перемога в цій війні — це справа кожного з нас. Те, що робить Данило, має турбувати і старших людей, і його ровесників. Він бачив багатьох дітей-волонтерів, які танцюють, стоять на блокпостах, печуть хліб. Можливо, це якийсь і феномен. Нам усіма силами потрібно їх підтримувати”, — додає мама волонтера.

Данило Моісеєв пошив більше ніж 100 мішечків.

“Чому я це роблю? Там, на сході, наші воїни дуже багато роблять, щоб ми спокійно жили у своїх будинках, щоб не падало нічого на голову, щоб ми могли ходити до школи і по своїх вулицях. Ми повинні їх підтримати й допомогти”, — каже волонтер Данило Моісеєв.

Хлопець готовий шити і далі, а бабуся вишукує тканину. Волонтер хоче закупити ще й тактичні рукавиці, тому працюватиме ще активніше.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фото надала Галина Моісеєва

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери