ГЛУЗД

Андрій Бендюк — випускник Української академії лідерства. Упродовж 10 місяців навчання на всі урочисті події він одягав вишиванку, яку йому вишила мама спеціально для вступу в Академію. Після 24 лютого Андрій вирішив організувати флешмоб “Вишиванка перемоги”. 

“У мене є дурна ідея, зараз сміятись будете…”

Ідея організувати флешмоб виникла дуже спонтанно. Це був 3-й тиждень широкомасштабного вторгнення, я багато думав, як можу бути корисним. Згадав, що завжди отримував багато компліментів, коли одягав вишиванку, яку вишила моя мама, думав обміняти її на щось для ЗСУ. Якраз тоді в нас була збірка з менторами (про них ми вже розповідали — ред.), і я, пам’ятаю, сказав: “У мене є дурна ідея, зараз сміятись будете”. 

Спершу ніхто не вірив у це, але потім почали розкручувати і щось виходило. Ми з командою вирішили зробити флешмоб — передавати вишиванку зірковим особистостям України, а той, хто внесе найбільшу суму за неї, її й забере. 

Вишиванка почала подорожувати сама

Мій осередок доволі тісно спілкувався із Сергієм Жаданом, тому ми вирішили почати з нього. Зіркові особистості одягали мою вишиванку, записували відеозвернення, у якому заохочували долучатися до збору на безпілотник. Ми попросили Сергія Жадана передати Святославу Вакарчуку, але не знали, кому він її передасть. Вишиванка почала подорожувати сама. До ініціативи також долучилися Дмитро Комаров, Олександр Пікалов та Євген Кошовий. Флешмоб завершив Дмитро Шуров — ми зібрали потрібну суму.

Тепер “Вишиванка перемоги” поїхала до Німеччини, до Rebeca Harms, яка перемогла у флешмобі.  Вона внесла 1000 доларів. Здається, сума не велика, але кожен по трохи — і вийшов мільйон. 

    Історія ще триває 

Офіційно збір завершили 24 червня, але історія ще триває. Коли ми назбирали мільйон, до нас звернулися волонтери з 92 Харківської  бригади, для якої ми й збирали гроші, і запропонували об’єднатися: замість того, щоб купувати один безпілотник з Європи за 27 тисяч євро, ми можемо скласти наші суми і замовити в українського виробника “Лелека-100” два безпілотники.

Журналістка: Каміла Чернєцова

Фото: архів героя

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери