Якщо під час карантину тобі нічого глянути, на тебе тиснуть стіни й ти нудьгуєш — ця добірка може бути для тебе корисною.
Я любитель хорошого кіно, переглянув декілька десятків фільмів та серіалів, а тут залишу ті, які можу з упевненістю рекомендувати.
Серіали
Плюс серіалів у тому, що вони тривають у середньому 20-45 хвилин, і ти майже завжди можеш виділити на них час, адже знайти на фільм півтори години складніше. Перевагою також є те, що такий формат дає змогу краще розкрити персонажів або розповісти кілька повноцінних історій.
Рекомендую саме ці серіали, тому що в них є харизматичні персонажі, шикарні сюжетні лінії, детективні історії, що змусять тебе гадати, а хто ж убивця, та порушено важливі теми.
“Доктор Хто”
Один із найтриваліших науково-фантастичних серіалів в історії, справжня гордість британського телебачення. Драматичний, пригодницький та веселий серіал про Доктора, жителя далекої планети Галіфрей, який подорожує в просторі та часі в маленькій синій будці — ТАРДІС. Він часто потрапляє в небезпечні ситуації, імпровізує для порятунку планет та змінює життя людей.

Доктор — чудовий приклад людини, яка не здається, вірить, продовжує боротьбу в моменти, коли всі інші б опустили руки. Він — свіжий подих, якого не вистачає в сірих буднях, той, який може надихнути на зміни. Його особливість у тому, що він ще й регенерує після смерті, тому ти встигнеш полюбити й втратити чотирьох Докторів. Без сліз не обійдешся.
Серіал поділено на Класичного та Нового “Доктор Хто”. Рекомендую почати з “Нового”. А якщо станеш палким фанатом / фанаткою, тоді приступай переглядати “Класичного”.
“Елементарно”
Цей серіал для любителів видатного детектива Шерлока Холмса. Ти побачиш нового Шерлока, сучасного мешканця Нью-Йорка, колишнього наркомана, а відомий тобі друг Ватсон постане в образі жінки. Не обійдеться і без чудових Джеймі Моріарті та Ірен Адлер.
Образ розумного Шерлока із жагою до розкриття злочинів підсилює чудова акторська гра Джонні Лі Міллера. На вас чекає багато детективних історій та веселих експериментів. Додам ще маленький спойлер: в одній із серій Шерлоку доведеться співати пісню з “Крижаного серця”.
“Як я зустрів вашу маму”
За словами Вікіпедії, це американський комедійний серіал, володар семи премій “Еммі”, зокрема за “Найкращий комедійний серіал”. Але якщо не піддаватись сухому опису, то це один із найліпших серіалів про кохання. Вибачте, але тут краща історія, ніж у Роса та Рейчел.

Історія безнадійного романтика Теда Мозбі показує, що довга та важка дорога приводить нас до щасливого кінця. Спостерігаючи за Тедом, його діями, словами та ситуаціями, у які він потрапляє, багато хто впізнає себе. І сподіваюся, що кожен набереться такого ж терпіння та емоційної витримки, якою він володіє, бо десь там на кожного з нас чекає “жовта парасолька”.
“Теорія брехні”
Команда Доктора Лайтмана допомагає розслідувати злочини, знаходячи правду через психологію: інтерпретує міміку обличчя людини й мову тіла. Уважність до кожної деталі, заплутані головоломки, виведення зловмисників на чисту воду — те, що очікує тебе впродовж трьох сезонів. Ну, і звісно ж харизматичний Тім Рот.
Сам персонаж Доктора Лайтмана створено на основі роботи Пола Екмана, який присвятив понад 30 років вивченню теорії брехні.
“Статеве виховання”
Коли ми говоримо про проблеми підлітків, зазвичай порушуємо тему розбитих сердець, освіти, повільного інтернету й майже не говоримо про статеве виховання. А як краще говорити з молоддю? Через серіали!

Тонкий британський гумор, сексуальні проблеми старшокласників і головний герой, який вирішує інтимні питання підлітків за гроші. Але за цим усім стоїть щось більше: серіал торкається глибоких питань дорослішання, прийняття власної індивідуальності, етичного вибору. А ще у восьмому епізоді першого сезону тебе очікує прекрасна промова про нерозділене кохання.
“І мертві підуть”
Під час карантину дуже популярними стали фільми про епідемії та віруси, тому не можу пройти повз і додаю до цієї підбірки постапокаліптичний жанр. З назви ви, напевне, зрозуміли, що мова про зомбі, але не вони виступають найстрашнішим злом у цьому новому світі.
“І мертві підуть” — один із найкращих сюжетів у цьому жанрі: ідеально продуманий сценарій, чудово прописані антагоністи. Один Ніган чого вартий — шикарніший персонаж. Серіал не просто про виживання — він показує конфлікти між групами тих, хто вижив. Формування нової реальності після падіння цивілізації та жахливі вчинки, на які люди йдуть через брак ресурсів.
Фільми
Для мене у фільмах дуже важливий сюжет та персонажі, тому в цю підбірку не додавав “Форсаж” або “Трансформери”. Чотири з п’яти фільмів засновано на реальних подіях, а п’ятий зняв Гай Річі.
“Гонка”
Стрічка про чудове змагання “заклятих друзів”, пілотів Формули-1 Нікі Лауди та Джеймса Ганта. Емоційну, можливо, і легендарну історію засновано на реальних подіях. Після перегляду з’являється бажання мати такого самого суперника у своєму житті.
Кожного разу, коли чую саундтрек від Hans Zimmer, шкірою пробігають мурашки. Згадую фрагмент із фінальних перегонів, який не можу описати, бо це буде спойлер. Після перегляду виникає бажання подивитися документалку про Нікі Лауду.
“Джентльмени”
Фільм “Джентельмени” від Гая Річі викликає в мене нереальне захоплення. Це один із дуже небагатьох фільмів, у якому сподобалось усе. Ну, окрім Генрі Голдінга, бо той закарбувався як хороший хлопець із фільму Last Christmas.
Сюжет виконано в найкращих традиціях кримінальних комедій Річі. Нам показують світ британського нелегального бізнесу. Але як і в багатьох його стрічках, хочеться виділити не сюжет, а саме роботу режисера. Кожна сцена захоплює, актори заворожують, музика підтримує ритм та підсилює моменти. Актори ніби народжені для цього сценарію. Я в захваті від розвитку подій і того, як усе закручено у складну гру з небанальним сюжетом.

Колін Фаррелл неочікувано чудовий та водночас смішний, Чарлі Ханнам прекрасно грає роль крутого хлопця, а Меттью Макконахі… складається враження, що він справді авторитетний наркоторговець з Англії, а у фільмі просто грав самого себе.
“Тепер я йду у дику далечінь”
“Є насолода в дикості лісів;
Є подив в спогляданні берегів;
І є суспільство, що живе по собі,
Та гул прибою, музика найкраща:
Людина гарна, та природа краща…”
Лорд Байрон
Цією цитатою починається стрічка, заснована на реальних подіях, що розповідає про подорожі Крістофера Маккендлесса, який відкинув матеріальні цінності сучасного суспільства і відправився в довгі мандри. А потім поселився в шкільному автобусі на Алясці, у якому ти також захочеш побувати після перегляду.
Фільм про свободу, цінності та сім’ю. Режисер Шон Пен зробив чудову роботу, а Еміль Гірш максимально перевтілився у свого героя.
“З міркувань совісті”
Ще одна стрічка, яку засновано на реальних подіях. Вона розповідає про медика армії США часів Другої світової війни Дезмонда Доса, який відмовився вбивати людей і став першим ідейним ухильником. Через власні переконання Дезмонд пережив знущання товаришів по службі та загрозу військового трибуналу.

У битві за Окінаву він урятував десятки солдатів, витягуючи поранених із лінії вогню. Йшовши під кулі, він молився тільки про те, щоб урятувати ще одну людину. Його сміливість і віра викликають захоплення, а героїчна історія Дезмонда однозначно не залишить тебе байдужим.
“Еверест”
Найвища точка на планеті, де людське життя в руках стихії. Еверест заманював десятки безумців, які за свою відвагу платили власним життям. Фільм розповідає про першу людину, якій вдалося підкорити вершину Евересту.
Чому вони це роблять? Відвага чи бажання довести щось світу? Можливо, суть у тому, щоб кидати собі подібні виклики…
У нас попереду майже місяць самоізоляції. Цей список фільмів та серіалів, сподіваюся, позбавить вас нудьги хоча б на тиждень.
Мийте руки, залишайтеся вдома та дивіться тільки хороше кіно.
Також читай на Глузді: як не померти від нудьги, захистити маму та подбати про достатню кількість вітамінівв організмі під час поширення вірусу.
Автор: Діма Бесенюк
Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.