За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 4 квітня лабораторно підтверджено 1096 випадків COVID-19. З них — 28 летальних. 23 пацієнти одужали.
Коронавірусне захворювання виявлено в таких областях:
- Вінницька — 66 випадків;
- Волинська — 17;
- Дніпропетровська — 14;
- Донецька — 8;
- Житомирська — 9;
- Закарпатська — 24;
- Запорізька — 28;
- Івано-Франківська — 94;
- Кіровоградська — 19;
- м. Київ — 195;
- Київська — 77;
- Львівська — 14;
- Луганська — 3;
- Одеська — 26;
- Полтавська — 8;
- Рівненська — 31;
- Сумська — 37;
- Тернопільська — 135;
- Харківська — 1;
- Херсонська — 8;
- Хмельницька — 10;
- Чернівецька — 206;
- Черкаська — 61;
- Чернігівська — 5.
Коронавірус в Івано-Франківській області
Станом на 4 квітня в Івано-Франківській області від коронавірусу померло 6 осіб. Двоє з них — пацієнтки Івано-Франківського обласного перинатального центру.
У 37-річної жінки з Болехова, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі 30 березня, підтвердили діагноз COVID-19. Про це повідомили квітня під час брифінгу в Івано-Франківській облдержадміністрації.
30 березня в гінекологічному відділенні обласного перинатального центру від коронавірусу померла 60-річна жінка з Коломиї. Вона мала супутні захворювання: ожиріння й важку форму цукрового діабету.
За словами заступника директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимира Чемного, усіх медиків обласного та міського пологового, які контактували із хворими на коронавірус жінками, перевіряють за допомогою ПЛР-тестів на COVID-19.

Аналізи ще однієї породіллі, яка померла 1 квітня в міському пологовому, скерували в референс-лабораторію в Києві. 4 квітня речник облдержадміністрації Володимир Джигіта розповів журналістам, що результати не підтвердили коронавірусу в померлої.
За словами тимчасово виконувача обов’язків голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, в області лікування від COVID-19 є безкоштовним:
“Усі лікарні області, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, через тиждень отримають додатковий пакет “COVID-19”. У ньому передбачено гроші на безоплатне перебування пацієнтів, ліки й роботу медиків”.
Нові заборони на час карантину в Україні
Кабінет Міністрів України запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину, що триватиме до 24 квітня.
Від 6 квітня заборонено:
- перебувати в громадських місцях без одягненої маски або респіратора;
- переміщуватися групою, у якій більше ніж дві особи, крім службової необхідності та супроводу дітей;
- перебувати в громадських місцях дітям, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих;
- відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин та в разі службової необхідності;
- відвідувати спортивні й дитячі майданчики;
- перебувати на вулицях без документів, що засвідчують особу;
- відвідувати установи й заклади, які надають паліативну допомогу (вид меддопомоги, що полегшує стан невиліковно хворих — ред.), соціальний захист, установи та заклади, де надають соціальні послуги.
Обов’язковою буде обсервація (здійснення посиленого медичного спостереження в ізоляції — ред.) для українців, які повернулися з-за кордону, і заборонено самовільно покидати місце обсервації.
Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то наприкінці квітня почнеться поступове ослаблення карантину, повідомляють в уряді.
Посилили умови карантину і в Івано-Франківську
Від 2 квітня на в’їздах у місто встановили контрольно-пропускні пункти (далі — КПП). Цю пропозицію міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа підтримали 31 березня під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
КПП встановили на виїзді в п’яти напрямках: до Галича, Калуша, Богородчан, Надвірної та Тисмениці. Від 8:00 до 22:00 тут щоденно разом із патрульною поліцією і Нацгвардією чергують медики. Усім, хто в’їжджатиме в Івано-Франківськ, будуть міряти температуру тіла та розповідатимуть про карантинні заходи в місті.

Якщо температура водіїв чи пасажирів буде підвищеною — їм порекомендують самоізолюватися.
Раніше, щоб уникнути великих черг біля супермаркетів, чиновники вирішили запровадити правило — на одного відвідувача має бути 10 м² торгової площі, воно актуальне і сьогодні.
Як уберегтися від коронавірусу
Рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України: залишайся вдома. Та якщо тобі необхідно вийти на вулицю, дотримуйся таких правил:
- Зберігай дистанцію з іншими людьми щонайменше 1,5 метра;
- Часто й ретельно мий руки милом;
- Користуйся антисептиками;
- Не торкайся руками обличчя;
- Термічно обробляй їжу.
Де читати перевірену інформацію про коронавірус
Стеж за новинами про COVID-19 від МОЗ на їхньому офіційному сайті, на фейсбук-сторінці або в телеграмі. Тут знайдеш і поради, як уберегти себе від захворювання.
У телеграм-каналі “Коронавірус_інфо” кілька разів на день оновлюють інформацію. А на онлайн-мапі можна побачити, де в Україні зафіксували випадки підозр на коронавірус і чи підтвердили їх.
Для мешканців Івано-Франківської області рекомендуємо такі офіційні джерела інформації про поширення захворювання та про заходи боротьби з ним:
- Сайт та сторінка у фейсбуці Івано-Франківської облдержадміністрації.
- Сторінка Коломийської міської ради у фейсбуці та телеграмі.

Також читай на Глузді: як не померти від нудьги, захистити маму, уникнути паніки та подбати про достатню кількість вітамінів в організмі під час поширення вірусу. Ми підготували й покрокову інструкцію з пошиття маски.
Журналістка: Тетяна Куліковська
Ілюстратор: Олександр Грехов
Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.