ГЛУЗД

Сьогодні  День українського козацтва, День створення УПА і День захисника та захисниці України!

Ці свята мають особливе значення для нашого народу. 

Редакція ГЛУЗDу підготувала добірку історій захисників і волонтерів, про яких ми писали раніше. Ці історії потрібно розповідати, щоб фіксувати те, що наближає перемогу.

Василю Штефку 55 років. Він воїн на протезах:

“Довелося збрехати про протези у військкоматі. Сказав їм, що маю один протез, умію добре стріляти, бо проходив строкову службу в армії, дав їм військовий квиток, і так вони мене відправили в Мукачево, а звідти я потрапив до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади”,  —  ділиться Василь.

Історію військового можна прочитати тут.

“24 березня на околицях Азовсталі ми мали бій. У прямому вогневому контакті з противником я отримав стрілкове поранення в руку. Побратим наклав джгут, і ми продовжили бій. До імпровізованого госпіталю на Азовсталі вдалося добратися лише через 7 годин”,  —  розповідає Тарас.

Військовий втратив дуже багато крові. Лікар сказав, що Тарас, мабуть, дуже хотів жити…

Історію військового, якого евакуювали з Азовсталі останнім повітряним коридором, читай тут.

Валерій Пузік — одеський художник, письменник, режисер, автор низки книжок. Після 24 лютого добровільно вступив у лави ЗСУ. Як знаходить час, то бере пензля та малює на ящиках від боєприпасів. 

Історію військового-художника можна прочитати тут.

Денису 21, і він збився з ліку, скільки разів міг загинути. Хлопець мав важкі поранення, та щоразу повертався до своїх, на передову. За словами Дениса, найважче — це відповідати за життя інших. І хоч може керувати з тилу, він разом зі своїми хлопцями перебуває в окопах і йде з ними в бій.

Історії з військового життя Дениса читайте в цьому матеріалі.

Влад Якушев — львівський журналіст, письменник, ветеран АТО та офіцер ЗСУ. 

«Мені б дуже хотілося, щоб ставлення в суспільстві змінилося. Бувало, що захоплювалися хлопцями, які воювали, а потім було забуття і розмови, що хтось ішов через пільги, що суспільство не посилало їх воювати. 

Почалось загострення і згадали: “Дорогі наші, котики. Ідіть воюйте”. І ці люди, які на своїх плечах витягнули ситуацію в перші роки, йдуть у військкомати, щоб затулити собою ворога»,  —  ділиться Влад.

Його історію та роздуми на тему війни читайте тут.

Федір Шандор проводить пари з окопів. Каже, що пішов на війну, бо не бачив іншого виходу. 

“Перед самою війною завжди є культурний фронт. Якщо його програти, приходиться брати зброю в руки. Вороги вирішили нас знищити за нашу культурну ідентичність, ми маємо це пам’ятати”. 

Як йому вдається викладати, воюючи, читай у нашому матеріалі.

А це історія піхотинця Гліба, який повернувся з полону.

“Інколи було відчуття, що ми вже померли і в пеклі”, — розповідав нам хлопець.

Коли ми записували інтерв’ю із Христиною Богатчук, вона була ще волонтеркою, дівчина створила свій благодійний фонд.

Тут її історія, а не незабаром читай на ГЛУЗDі, як Христина стала парамедикинею  полку “Азов”.

Олег привіз з Канади до України масштабну допомогу, і тут ми розповіли його історію.

Маргарита Рівчаченко працювала журналісткою, PR-менеджеркою та прессекретаркою народного депутата, займалася спортом, танцювала, читала, багато подорожувала та ходила на вечірки, а на початку вторгнення пішла в ТрО, бо зрозуміла, що інакше не може. Історію волонтерки читай.

Євгенія Картушова — психологиня. Жінка дуже любить мандри і на момент вторгнення була на острові Шрі-Ланка. Однак волонтерство стало її внутрішнім голосом, і тепер вона забезпечує наших військових усім необхідним.

Її історію читай тут.

Ці люди — приклад незламності та могутності нашого народу, приклад сили й героїзму. Так великі люди маленькими кроками наближають нашу перемогу та пишуть новітню історію України.

Наші партнери